Pyłek pszczeli

Pyłek pszczeli

Pyłek kwiatowy stanowią męskie komórki rozrodcze produkowane przez kwiaty. Pszczoły zbierają z kwiatów pyłek, mieszają z odrobiną miodu, nektaru lub śliny i w postaci uformowanych kulek, tzw. obnóży przenoszą do ula w specjalnych koszyczkach na tylnych nogach. Pyłek w formie obnóży nazywany jest pyłkiem pszczelim.
Ze względu na swoje niezwykłe właściwości pyłek pszczeli często określa się mianem „cudownej odżywki” lub „superfood”, co oznacza super pożywienie, czyli takie jedzenie pochodzenia naturalnego, które wyróżniają wyjątkowe właściwości odżywcze. Pyłek pszczeli jest naszym rodzimym i w pełni naturalnym super pożywieniem, które warto wprowadzić do codziennej diety zamiast aptecznych suplementów i multiwitaminy.
Pyłek pszczeli ma w swoim składzie wszystko, czego potrzeba nam do życia: aminokwasy, węglowodany, lipidy i kwasy tłuszczowe, flawonoidy, enzymy, koenzymy, a także witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe. Pyłek pszczeli odżywia i wzmacnia organizm, a poza tym posiada jeszcze szereg innych właściwości zdrowotnych. To po prostu bomba witaminowa!

Więcej informacji: www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/pylek-kwiatowy-wartosciowy-produkt-pszczeli_35217.html.

Pyłek pszczeli| Pasieka Andrzejewskich

Aktualności:

Do monitorowania naszych uli używamy aplikacji UlKonsola Aplikacja UlKonsola zobacz więcej >>

Pasieka Andrzejewskich

Robert Andrzejewski
Gogolewko
63-130 Książ Wielkopolski

tel.: 61 66 58 571
tel.kom.: 602 814 648
adres e-mail: miody@pasiekaandrzejewskich.pl

Poinformuj o nas znajomych: